Laikam kļūstot siltākam, mainās ne tikai mūsu brīvā laika nodarbes, bet arī apavi. Velkam izskatīties skaisti augstpapēžu kurpes, kuras nereti izraisa īstus pārbaudījumus mūsu pēdām, jo ne visas esam pieradušas pie augstākiem papēžiem. Skapis sāk piepildīties ar jaunām kurpēm un basenēm, kas pieprasa sakoptas pēas. Ja pēdas ir nogurušas, tad noteikti vēlaties tās palutināt, parūpēties un sakopt, tomēr jūs tam nevarat atvēlēt daudz laika - laiks izvēlēties un pagatavot savu pēdu skrubi mājās!

1. KOKOSU, LAIMA UN JŪRAS SĀLS SKRUBIS

Viena no populārākajām ķermeņa skrubju sastāvdaļām - kokosu eļļa, kura ir iecienīta ne tikai pateicoties lieliskajam aromātam un vieglās tekstūras, bet arī pateicoties barojošajām un mitrinošajām īpašībām. Lai tiktu sasniegts maksimāls rezultāts, šim skrubim pievienojam olīvu eļļu savu dziedinošo īpašību dēļ, kas ir īpaši svarīgi mūsu pēdām. :)

Sastāvdaļas:

1 ēdamkarote kokosu eļļas
5 ēdamkarotes jūras sāls
1 ēdamkarote olīveļļas
1 laims

Ierīvējiet visa laima mizu bļodā, kurā gatavosiet skrubi. Izspiediet pusi laima sulas, pievienojiet olīveļļu un kokosu eļļu. Pamazām pievienojiet jūras sāli un izveidojiet jums piemērotas konsistences skrubi.

2. ĀRSTĒJOŠS CITRONU UN ROZMARĪNA SKRUBIS

Citroni palīdz atbrīvoties no nedzīvās ādas, olīveļļa mitrina un ārstē sašķēlušos papēžus, palīdz uzlabot ādas stāvokli, mazina iekaisumus, savukārt rozmarīns palīdz atbrīvoties no locītavu sāpēm, un smarža, tā atsvaidzina un patīkami ietekmē mūsu prātu. :) Ja jūsu pēdām ir vajadzīga īpaša palīdzība - izmēģiniet šo skrubi!

Sastāvdaļas:
½ krūzītes jūras sāls
1 un ⅓ ēdamkarotes olīveļļas
1 citrona sula un miziņa
1 rozmarīna zariņš

Bļodiņā samaisiet jūras sāli, citonu sulu un pierīvējiet miziņu. Pielejiet eļļu. Sagrieziet rozmarīnu un iemaisiet sagatavotajā putriņā. Iemasējiet pēdas ar šo aromātisko maisījumu un nomazgājiet ar siltu ūdeni. Ja jūtat, ka pēdas nav pietiekami mitras - iesakam tās iesmērēt ar olīveļļu.

 3. KAFIJAS UN BANĀNU SKRUBIS - MASKA

 Jā, pēdām vajadzīga īpaša uzmanība, tieši tāpat kā matiem, sejai un ķermenim kopumā. Nezinam kā jums, bet mūsu komandai pēdas un to skaistums ir neaizvietojama prioritāte (Apavu Skvēra birojā veicām aptauju :) ), tāpēc šis skrubis, kurš vienlaicīgi ir arī maska, ir neatņemama bloga sastāvdaļa, kas obligāti jādara zināms Apavu Skvēra kopienai. Iesakām izmēģināt!

Sastāvdaļas:
¼ tasītes maltas kafijas (ideāli, ja tā - svaigi malta kafija)
¼ tasīte jūras sāls
¼ tasīte olīveļļas
½ banāna

Bļodiņā samaisiet visus produktus un iesmērējiet ar masu pēdas un kājas. Ieteicams to darīt vannā - jutīsieties ērtāk un ar skrubi nepiebārstīsiet mājas :). Paturiet šo masku 5-10 minūtes. Tad ķerieties klāt pēdu pīlingam. Ierīvējiet skrubī esošo sāli un kafijas kranulas, kas palīdzēs atbrīvoties no nedzīvās ādas, savukārt eļļa mitrinās, pabaros ādu un novērsīs tās trūkumus. Noskalojiet ar siltu ūdeni. Priecājieties par koptām pēdām un parādiet tās pasaulei - velciet basenes, sandales un jūtieties kā dieviete!

4. AROMĀTISKS APELSĪNU UN CUKURA SKRUBIS "MIMOSA"

Vasarīgi svaigs un bezgalīgi aromātisks pēdu skrubis, kura pamatā - cukurs un pēc Jūsu izvēles - mandeļu, vīnogu kauliņu vai olīvu - eļļas. Pie galvenajiem elementiem pievienojot atsvaidzinošus aromātus, izveidosiet neierastu pēdu skrubi. Pagatavotā skrubja daudzums - pietiekošs vairākām izmantošanas reizēm.

Sastāvdaļas:
2 tasītes cukura
¼ tasītes izvēlētās eļļas - ollīveļļas, vīnogu kauliņu, mandeļi vai cita
Viena apelsīna miziņa
½ apelsīna sulas

Samaisiet cukuru, eļļu, pievienojiet apelsīna miziņu un izspiesto sulu. Varat pievienot papildu cukuru vai eļļu, lai tiktu sasniegta atbilstoša konsistence. Skubi ieteicam uzķert ar karoti un uzglabāt ledusskapī, tālāk no mitruma. Ledusskapī varat uzglabāt līdz pat nedēļai.

5. TONIZĒJOŠS ZAĻĀS TĒJAS SKRUBIS

Sastāvdaļas:
½ tasītes cukura
⅓ tasītes kokosu eļļas
2 zaļās tējas maisiņi
2 tējkarotes zaļās tējas pulvera (matcha)

Atveriet zaļās tējas maisiņu un samaisiet to sastāvu ar cukuru un zaļas tējas miltiņiem. Maisījumu maisiet, līdz iegūsiet viendabīgu masu. Pēc tam pievienojiet kokosu eļļu (pirms tam tā jāpasilda, lai tā kļūtu šķidrāka) un maisiet līdz iegūsiet skrubja masu. Varat sagatavot arī lielāku daudzumu, tikai šādā gadījumā pārpalikumu uzglabajiet ledusskapī, traukā ar mazāk skābekļa un izlietojiet divu nedēļu laikā.

Pirms jebkura skrubja izmantošanas, pēdas ieteicams pamērcēt siltā baltā etiķa un jūras sāls vanniņā. Vanniņš ielejiet siltu ūdeni, vienu tasīti etiķa un ¼ tasītes jūras sāls. Varat pievienot dažas pilītes ēteriskās eļļas. Pamērcējiet pēdas 10 minūtes. Etiķis un jūras sāls padarīs ādu mīkstāku un palīdzēs skrubim efektīvāk veikt savu darbu. :)

Tātad, kuru skrubi izmēģināt pirmo? :) Varbūt jums ir sava, iecienītākā recepte? Padalieties ar to komentāros!